İzdüşüm Yolda

İzdüşüm Yolda
Hikayesini Umut Yavuz'un yazdığı ve Hakan Özbaş'ın senaryolaştırdığı İzdüşüm filminin 30 Aralık 2006'da yapılan provalarından sonra yakında çekimlerine başlanacağı bildirildi.

 

Yönetmen koltuğunda Hakan Özbaş'ın oturduğu İzdüşüm'ün oyuncu kadrosunda Ahmet Ceylan ve Bahar Çava'nın yer alacağı ise kulağımıza gelen ilk bilgilerden. Rüyaları ile gerçeklik arasında sıkışan bir gencin, sıkıştığı bu ikilemden kurtulma çabasını anlatan filmin yardımcı yönetmenliğini ise yine Ahmet Ceylan yapıyor.

 

Ajandasına, henüz ismi belli olmayan ancak ailesinin gözüne girmek için rekor denemelerinde bulunan bir gencin ilginç öyküsünün yer alacağı bir projeyi de ekleyen Yönetmen Hakan Özbaş, bu filmin oyuncu kadrosu için de Ahmet Ceylan ile birlikte çalışmayı düşünüyor.

 

Çekimlerine 2007 Ocak ayının sonu itibariyle başlanması düşünülen İzdüşüm'ün ise konusu kısaca şöyle:


Umut rüyaları ile gerçek hayat arasında sıkışıp kalmıştır. Sonunda kendisini, gerçekliğini sorguladığı bu iki dünya arasından kurtaracak bir yol aramaya karar verir. Çıktığı bu felsefi yolun sonunu kendine yönelttiği sorularla ararken, aşık olduğu kız (Rüya),  ona yolu gösterecek beyaz tavşan olarak karşısına çıkar. Peki gerçek olan "Rüya" mıdır? Yoksa rüyalar mı gerçektir?

 

 

 

Ahmet Ceylan, İstanbul

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !